Hızır Ali Muradoğlu 28 ŞUBAT Şehidi

Nakşibendi Şeyhlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu’nun damadı ve Fatih Çukurbostan Camii İmamı Hızır Ali Muratoğlu, dün İsmail Ağa Camii’nde cemaatiyle fıkıh sohbeti yaparken uğradığı silahlı saldırıda öldürüldü. Muratoğlu’nu caminin ortasında kurşun yağmuruna tutan, 30-35 yaşlarında, sarı sakallı, yeşil cübbeli saldırgan, kaçmayı başardı.

Çukurbostan Camii İmamı 45 yaşındaki Hızır Ali Muratoğlu,Fatih Çarşamba’da İsmail Ağa Camii’nde öğrencilerine dersini tamamladıktan sonra içerde 6 kişi kaldı. Camide bulunanlardan yeşil cübbeli sarı sakallı bir şahıs, Hızır Ali Muratoğlu’na bir soru yöneltti. Muratoğlu konuşmasına başlarken, ayağa kalkıp cübbesinin altında gizlediği tabancayı çeken kimliği meçhul şahıs, 8 el ateş etti. Saldırganın, daha sonra Hızır Ali Muratoğlu’nun yanına gelerek yüzünü jiletlediği ileri sürüldü. Vücudunun 6 yerinden kurşun yarası alan Hızır Ali Muratoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Muratoğlu’nun İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirilen cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na sevkedildi.

 

SALDIRGAN KAÇTI…

 

Hızır Ali Muratoğlu’na saldıran şahıs, olaydan sonra ayakkabılarını giymeden camiden kaçtı. Olayın siyasi yönünün olabileceği ihtimali nedeniyle, Asayiş Şubesi Cinayet Masası ekipleriyle birlikte Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı birimler, saldırganı yakalamak için geniş çaplı operasyon başlattı.Hızır Ali Muratoğlu’nun ‘Mahmut Hoca’ lakabıyla tanınan kayınpederi Mahmut Ustaoğlu,İsmail Ağa Camii’nin imamı. Adını Mahmut Hoca’nın imamlık yaptığı camiden alan cemaat, sakal, çarşaf, sarık, cübbe gibi ayrıntıları müritliğin şartları arasına koyarak, katı bir tekke disiplini uyguluyor.

 

 

 

En radikal Nakşi şeyhi

 

Dergahı İstanbul Fatih’te. Nakşibendi Tarikatı’nın önemli kollarından birinin şeyhi olarak biliniyor Mahmut Hoca. Nakşibendilerin en radikal kesimini temsil eder. Özelliklerinin içinde kadın müridlerine kara çarşaf giydirmesi vardır. Kadın müridlerin okumaması konusunda telkinlerde bulunan bir tarikat Bütün müridleri sarıklı ve cübbeli dolaşır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s