Saadet Partisi’nde Savaş Büyüyor; Ergenekon’dan Zimmet’e

 Oğuzhan Asiltürk’ün söylemleri Saadet Partisinde Neler Oluyor sorusunu akla getirdi.

Asiltürk son olarakErgenekon, altını çizerek söylüyorum Türk ordusunda TSK içinde amerikan karşıtlarının tasfiyesidir.” diyerek medya da şaşkınlık oluşturmuştu. Şimdi ise İslam adına toplanan paralar Erbakan’ın oğlu ve damadı üzerine zimmetlendiği iddiasını ortaya attı. Daha önce yine Saadet Partisi’nden İsmail Müftüoğlu’nun Ergenekon’u övücü söylemleri gündemde yer etmişti.

Milli Görüş’ün ‘iki numarası’ Oğuzhan Asiltürk Erbakan’ın mirasını masaya yatırdı

SP kulislerinde büyük yankı uyandıran iddiayı, Necmettin Erbakan’ın sağlığında partinin 2 numaralı ismi olan Oğuzhan Asiltürk, partisinin Bursa örgütünün düzenlediği bir toplantıda dile getirdi.

Asiltürk, 11 Eylül’deki toplantıda şunları söyledi: “Erbakan Bey zeki bir kişiydi, borçlarının evlatlarına kalacağını bildiği için davaya ait bütün taşınmazları oğlunun ve damadının üzerine kaydetti. Ben de vefatından sonra damadı Mehmet Altönöz’ü çağırıp bu borçları ödemelerini söyledim. Çünkü istihbarattan bana gelen bilgilere dayanarak, hangi bankada ne kadar hesapları olduğunu belirttim. Bu olaya Recai Kutan, Ahmet Tekdal ve Fehim Adak da şahitlerimdir. Biz daha çok şeyler biliyoruz, ama bunları şimdilik saklıyoruz. Siz yine de bu konuları dışarıda konuşmayınız.”

Asiltürk’e, 21 Şubat’ta Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen Erbakan’ı anma etkinliğinde bir katılımcı, “Erbakan Bey zeki bir kişiydi, borçlarının evlatlarına kalacağını bildiği için davaya ait bütün taşınmazları oğlunun ve damadının üzerine kaydetti diyorsunuz, burada ise Erbakan’ın üstün meziyetlerinden bahsediyorsunuz, bu yaptığınız iki yüzlülük değil mi?” diye sordu.

Bunun üzerine Asiltürk, “O söylediğim de gerçekti bu söylediğim de” dedi. Bir başka katılımcı da, “O söylediğinin neresi gerçek, cihat malını zimmetine mi geçirdi Hoca?” diye sorunca da, Asiltürk, “Hayır, ne Hocası, terbiyesizliğe bak, Hoca değil çocukları zimmetine geçirdi” dedi.

Asiltürk’ün bu iddiasına henüz Erbakan ailesinden bir tepki gelmezken, parti tabanı ise tepkili.

Haber ulusal medyada yer bulunca, Oğuzhan Asiltürk, yine bir başka ulusal haber sitesinde cevap verdi.Oğuzhan Asiltürk haberi yalanlamadı, aksine doğruladı. O sözleri medya önünde değil, teşkilat toplantısında söylediğini ifade etti.

ASİLTÜRK, ERBAKAN’A HIRSIZ DEDİĞİNİ KABUL ETTİ

İşte Asiltürk’ün Erbakan ailesine HIRSIZ dediği sözlerini KABUL ettiği açıklaması:

Konuyla ilgili Asiltürk, Habervaktim.com’a şu açıklamayı yaptı:

“Biz demokratik bir partiyiz. Özgürlüğün olduğu bir partiyiz. Hele ki partimizle ilgili konuları en ince detayına kadar istişare ederiz.

Bu konu da partimiz içinde, kendi aramızda konuştuğumuz bir mevzudur.

Buranın altını özellikle çizmek istiyorum: Kendi aramızda konuştuğumuz bir konudur.

Böyle konuları aleni konuşmayız, medyanın önünde asla konuşmayız.

Nitekim ben Bursa’da basına böyle bir demeç kesinlikle vermedim, vermem de.

Gerek görüyorsak konuyu partimiz içinde yine tartışırız, konuşuruz.

Kardeşlerin durum değerlendirmesi yapması, varsa bir sorunları bunu istişare etmeleri son derece normaldir. Bizler kardeşiz.

Partimizde iddia edildiği gibi bir karışıklık olmadığı gibi kendi aramızda geçen istişarelerde maksat Milli Görüş’ün muhafaza edilmesi, zarar görmemesi, ayakta kalması, büyümesidir. Bu ve benzeri konuları istişare partimiz içindir, Milli Görüş içindir.”

Asiltürk, bu açıklamanın büyük tepki almasının ardından bir resmi açıklama da saadet.org.tr den yaptı.

İşte o açıklama:

Asiltürk açıklamasında,”Haberde iddia edildiği gibi Bursa’da basına böyle bir demeç kesinlikle verilmemiştir. Biz kardeşler topluluğuyuz. Kardeşlerin durum değerlendirmesi yapması, varsa bir sorun bunu istişare etmeleri son derece normaldir. Partimizde iddia edildiği gibi bir karışıklık yoktur. Kendi aramızda geçen istişarelerde ise maksat Milli Görüş’ün muhafaza edilmesi, zarar görmemesi, ayakta kalması, büyümesidir. Bu davanın mensubu olan herkes, Milli Görüş’ün birlik, beraberlik ve bütünlüğü için çalışmaktadır.” dedi.

MİLLİ GÖRÜŞLÜLERDEN TIK YOK!

Oğuzhan Asiltürk’ün Erbakan ailesi için Konya TV’de yaptığı HIRSIZ ithamının ardından büyük bir sessizliğe gömülen Oğuzhancı Milli Görüşcülerden tık çıkmıyor.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s